NAGUAL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NAGUAL

Carlos Castaneda
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Svet ideja

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
STALKER

STALKER


Posts : 83
Join date : 15.05.2013

Svet ideja Empty
PostajNaslov: Svet ideja   Svet ideja Icon_minitimepet kol 30, 2013 12:46 pm

Kaže DH u knjizi Odvojena stvarnost sledeće:
“Biti siromašan ili oskudevati samo je ideja, a to je i mržnja, glad i bol“

Kako je to moguće?
...dalje kaže...“Naše je da se kao pojedinci opiremo silama svog života“...“i dok čeka, on ništa ne želi tako da mu je sve što dobije, pa makar to bilo i nešto najbeznačajnije, više nego što može da primi“ ...(ha ha ha, više nego što može da primi)

Hajde sad da neko objasni ove citate. Ovo su totalne ludosti. Kaže...““ako mu je potrebno da jede, snaći će se, zato što nije gladan“...kako to molim vas lepo?
[Vrh] Go down
http://traganje.serbianforum.info/
peyote




Posts : 68
Join date : 25.07.2009

Svet ideja Empty
PostajNaslov: Re: Svet ideja   Svet ideja Icon_minitimesub kol 31, 2013 12:32 am

STALKER je napisao/la:
Kaže DH u knjizi Odvojena stvarnost sledeće:
“Biti siromašan ili oskudevati samo je ideja, a to je i mržnja, glad i bol“

Kako je to moguće?
...dalje kaže...“Naše je da se kao pojedinci opiremo silama svog života“...“i dok čeka, on ništa ne želi tako da mu je sve što dobije, pa makar to bilo i nešto najbeznačajnije, više nego što može da primi“ ...(ha ha ha, više nego što može da primi)

Hajde sad da neko objasni ove citate. Ovo su totalne ludosti. Kaže...““ako mu je potrebno da jede, snaći će se, zato što nije gladan“...kako to molim vas lepo?
Jednostavno, kroz ne zeljenje postaje cin cisce namjere i onda dolazi samo od sebe.
Recimo imam bas primjer, oko jela, setam sumom, nigdje nikog, nije uopce doba za gljiva, susa, ljeto, i onak mislim si da nebi bilo lose nac neku gljivu za veceru. Kad nakon pet minuta ogromna suncanica u sumraku u zbunju gdje ju je uopce tesko primjetiti po danu.

Vec samim misljenjem stvorio sam namjeru no nije bila zelja, nezeljeci sam zelio :-) u tom trenu nisam bio gladan,.. :-)
[Vrh] Go down
STALKER

STALKER


Posts : 83
Join date : 15.05.2013

Svet ideja Empty
PostajNaslov: Re: Svet ideja   Svet ideja Icon_minitimesub kol 31, 2013 1:07 am

Ali ljudi, reči koje kazuje DH zaista nisu normalne...on priča to iz citata kao da ne živi na zemlji, nego kao da se spustio iz treće pažnje i govori nužnosti za drugu pažnju.
Gle...ako si gladan ti moraš reći nešto sebi, ako govoriš sebi to je održavanje sveta...daš sebi nalog da ćeš kad tad jesti a još trebaš da se tim što prvo nađeš za jelo tolko oduševiš i staneš da glumiš samo da bi učitao stanje svesti kako je život čudan i tvoj život je slučajem sada nahranjen a možda ćeš i ti biti nekome hrana...gluposti...
Pa onda bol, ... ma tu se o nečemu drugome radi jer te reči iz citata može da koristi neko ko nije čovek, baš ono da nije čovek... ,viđenje da ti kazuje u uvu šta ćeš pa da se ne brineš a ne da čekaš,...čekanje volje...
DH kaže u istoj knjizi na 154str da on NIJE ratnik zato što vidi. Znači samo su učenici ratnici.
[Vrh] Go down
http://traganje.serbianforum.info/
STALKER

STALKER


Posts : 83
Join date : 15.05.2013

Svet ideja Empty
PostajNaslov: Re: Svet ideja   Svet ideja Icon_minitimesub kol 31, 2013 1:24 am

A kada će mo mi tako živeti?
Kad?
Nismo primorani, niti nam je nužno pa nastavljamo po svome - ili si pričamo kako radimo na tome i smatramo da će mo dosegnuti jednom stanje kao DH.

S nevericom pristupam daljoj analizi jer ne želim odobravati ikakvo verovanje. Verovanje je imati nekog sebe koji gaji nade i time stvara lošu sliku o sebi. Hoću da nisam ratnik, da ne živim kao ratnik - i šta će se desiti, ..moram ovo moram ono...uslovljen sam...ako sam uslovljen znači da sam ograničen. A da napustim svoj život,..nebih mogao da se snađem jer bi to bilo cigančenje...dakle, ko je lud da napusti život bez nečeg što će da ga greje u srcu...
[Vrh] Go down
http://traganje.serbianforum.info/
Sponsored content





Svet ideja Empty
PostajNaslov: Re: Svet ideja   Svet ideja Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Svet ideja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
NAGUAL :: GENERALNA RASPRAVA-
Forum(o)Bir: