NAGUAL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NAGUAL

Carlos Castaneda
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Loše navike

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
STALKER

STALKER


Posts : 83
Join date : 15.05.2013

Loše navike Empty
PostajNaslov: Loše navike   Loše navike Icon_minitimečet vel 06, 2014 5:11 am

Postoje tri vrste loših navika, kojima se stalno vraćamo, kad smo suočeni sa neobičnim životnim situacijama.

Prva je, da se ne obaziremo na ono što se događa ili što se dogodilo i da smatramo kao da se ništa nije desilo. Takvo nešto priliči zatucanom čovjeku.

Druga je, da sve prihvatamo zdravo za gotovo i mislimo da navodno znamo šta se dešava. To priliči pobožnom čovjeku.

Treće je, da postanemo opsednuti nekim događajem jer ga ne možemo odbaciti niti prihvatiti svim srcem. To priliči glupanu.

Ima i četvrti, ispravan način. Čovek na putu znanja postupa tako, kao da se nikada nije ništa dogodilo, jer ni u šta ne veruje, pa ipak prima sve zdravo za gotovo. On se nikad ne oseća tako kao da zna, niti tako kao da se nije ništa dogodilo. On deluje kao da potpuno vlada sa sobom, pa makar mu se u tom trenutku tresla kolena. Postupajući na taj način on se rešava opsesije.
[Vrh] Go down
http://traganje.serbianforum.info/
STALKER

STALKER


Posts : 83
Join date : 15.05.2013

Loše navike Empty
PostajNaslov: Re: Loše navike   Loše navike Icon_minitimesub vel 15, 2014 3:21 am

Izabrao sam ovaj citat za razmatranje na forumu Very Happy jer je veoma zanimljiv a prožima se kroz sve ljude. Video sam da je tako. Pošto sam video, odmah sam i zaboravio. Hm hm hm Very Happy...Ako bi čitao citat iznova, i iznova za redom, sve više bih pažnju usredsređivao na opis i onda bi pritisak počeo da mi pada tako da više uopšte nebih mogao da pomislim u tom pravcu. Kao da je zabranjeno razotkrivanje značenja reči. Gotovo bi mi stao proces usredsređenja. Ali ostao bih nepomičan kao da sam zamišljen a nisam mogao da mislim. Ostadoh tako u tom položaju jer bio gotovo lucidan.
Misleo sam predhodno da malo razotkrijem taj citat o navedenim navikama, pa mi se prvo javilo pitanje: “kome to da napišem?“. Pa da, potrebna je svrha, no tu svrhu jedino da definišem kao traganje i razotkrivanje nejasnoća, pa i proveru istinitosti don Huanovih reči.
...
Dakle, ovo će biti mali uvod za ovu temu da nebih brisao. Dobrodošli su svi na temu. flower
[Vrh] Go down
http://traganje.serbianforum.info/
STALKER

STALKER


Posts : 83
Join date : 15.05.2013

Loše navike Empty
PostajNaslov: Re: Loše navike   Loše navike Icon_minitimesri vel 19, 2014 4:33 am

Citat :
.Čovek na putu znanja postupa tako, kao da se nikada nije ništa dogodilo, jer ni u šta ne veruje, pa ipak prima sve zdravo za gotovo. On se nikad ne oseća tako kao da zna, niti tako kao da se nije ništa dogodilo. On deluje kao da potpuno vlada sa sobom, pa makar mu se u tom trenutku tresla kolena. Postupajući na taj način on se rešava opsesije.
Dobro, a šta ovo sve znači, može li netko da objasni?
[Vrh] Go down
http://traganje.serbianforum.info/
Vag

Vag


Posts : 10
Join date : 12.08.2009

Loše navike Empty
PostajNaslov: Re: Loše navike   Loše navike Icon_minitimepon lip 13, 2016 1:44 pm

STALKER je napisao/la:
Citat :
.Čovek na putu znanja postupa tako, kao da se nikada nije ništa dogodilo, jer ni u šta ne veruje, pa ipak prima sve zdravo za gotovo. On se nikad ne oseća tako kao da zna, niti tako kao da se nije ništa dogodilo. On deluje kao da potpuno vlada sa sobom, pa makar mu se u tom trenutku tresla kolena. Postupajući na taj način on se rešava opsesije.
Dobro, a šta ovo sve znači, može li netko da objasni?


To znaci da taj covjek postoji, svjestan je da je sad ovdje i da je to cinjenica, za to moze primiti sve zdravo za gotovo, ne vjeruje u nista jer nema se u sta vjerovati, sve se vec desava, moze se samo cuditi. Nema tu opsesije jer na toj cinjenici nemoze nista da se mjenja da je sad ovdje.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Loše navike Empty
PostajNaslov: Re: Loše navike   Loše navike Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Loše navike
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
NAGUAL :: GENERALNA RASPRAVA-
Forum(o)Bir: